KAMERY IP 8 MPX TIANDY
Tubowe kamery IP 8 Mpx Tiandy — 4K Starlight do profesjonalnego monitoringu
Tubowe kamery IP 8 Mpx Tiandy to sieciowe kamery monitoringu w obudowie bullet o rozdzielczości 4K (3840×2160 px), przeznaczone do instalacji wymagających najwyższej szczegółowości obrazu — monitoringu perymetru dużych obiektów, stref załadunkowych, parkingów wielopoziomowych i wejść wymagających identyfikacji twarzy lub tablic rejestracyjnych w szerokim kadrze. Technologia Starlight z czułością do 0,002 Lux zapewnia kolorowy obraz nocny bez zewnętrznego doświetlenia.
Co wyróżnia tubowe kamery Tiandy 8 Mpx 4K
- Rozdzielczość 4K (3840×2160 px) — czterokrotnie wyższa niż Full HD; dystans DORI przy ogniskowej 2,8 mm: detekcja do 77 m, rozpoznanie twarzy do ok. 16 m, identyfikacja do ok. 8 m — przy szerokim kącie poziomym ponad 100°.
- Starlight — 0,002–0,003 Lux — kolorowy obraz przy minimalnym oświetleniu zewnętrznym bez przełączania w tryb czarno-biały; w połączeniu z WDR 120 dB kamera radzi sobie jednocześnie z silnym podświetleniem i ciemnymi strefami w jednym kadrze.
- AI: klasyfikacja człowiek/pojazd, detekcja linii i strefy — redukuje fałszywe alarmy z detekcji ruchu; modele Pro z pełnym zestawem analityki wideo obsługują dodatkowo Face Capture i wejścia alarmowe.
- Obudowa pełnometalowa, IP67, praca od -40°C do +65°C — przystosowana do całorocznej pracy na zewnątrz w ekstremalnych warunkach bez grzałki i bez dodatkowych obudów ochronnych.
- PoE IEEE 802.3af, max 8–9 W — jeden kabel Cat5e/Cat6 dla danych i zasilania; wyższy pobór niż modele 2 Mpx — uwzględnij przy doborze budżetu mocy switcha.
Kamera IP TC-C38TS - 8Mpx 2.7-13.5mm
- Producent: TIANDY
- Dostępność: Na zamówienie
Kamera IP TC-C38US Color Maker - 8Mpx 2.8mm
- Producent: TIANDY
- Dostępność: Na zamówienie
Kamera IP TC-C38US Color Maker Lite Series - 8Mpx 2.8mm
- Producent: TIANDY
- Dostępność: Na zamówienie
Kamera IP TC-C38US Lite Series - 8Mpx 2.7-13.5mm
- Producent: TIANDY
- Dostępność: Na zamówienie
Kamera IP TC-C38US Lite Series 8Mpx 2.7-13.5mm
- Producent: TIANDY
- Dostępność: Na zamówienie
Kamera IP TC-C38WQ - 8Mpx 2.8mm
- Producent: TIANDY
- Dostępność: Na zamówienie
Kamera IP TC-C38WS Color Maker / Lite Series - 8Mpx 2.8mm
- Producent: TIANDY
- Dostępność: Na zamówienie
Kamera IP TC-C38WS Color Maker / Lite Series - 8Mpx 4mm
- Producent: TIANDY
- Dostępność: Na zamówienie
TC-C38WS V4.0 Kamera IP tubowa 8Mpx 4K - audio 2-way, mapa cieplna, liczenie ludzi
- Producent: TIANDY
- Dostępność: Na zamówienie
TC-C38WS V4.0 Kamera IP tubowa 8Mpx 4K - IR 50m, podstawowa analityka
- Producent: TIANDY
- Dostępność: Na zamówienie
Serie tubowych kamer Tiandy 8 Mpx 4K — różnice i dobór do instalacji
W kategorii tubowych kamer IP 8 Mpx Tiandy dostępne są modele z trzech wariantów, różniących się typem obiektywu, zasięgiem IR i zestawem funkcji AI.
Lite / Pro — obiektyw stały, Starlight (np. TC-C38WS)
Kamery z obiektywem stałym 2,8 mm lub 4 mm, czułością 0,002–0,003 Lux i zasięgiem IR do 50 m. Pełna obudowa metalowa, slot SD do 512 GB, klasyfikacja człowiek/pojazd. Wersja Pro (wariant H) dodaje wejście i wyjście alarmowe 1/1, wyjście audio i rozszerzoną analitykę — przeznaczone do integracji z systemami alarmowymi. Przeznaczone do stałych punktów monitoringu, gdzie pole widzenia jest z góry określone i nie wymaga zdalnej zmiany ogniskowej.
Lite — obiektyw stały, Starlight + Color Maker (TC-C38WQ)
Wariant z podwójnym oświetleniem: IR do 50 m (obraz czarno-biały w trybie nocnym bez widocznego światła) oraz białe LED do 20 m (kolorowy obraz nocny z aktywnym doświetleniem). Funkcja Early Warning umożliwia aktywne odstraszanie — kamera może migać białym LED lub wydać sygnał dźwiękowy przy wykryciu intruza. Wybierz ten model wszędzie, gdzie gwarantowany kolor nocny jest priorytetem i akceptowalne jest widoczne oświetlenie kamery.
Lite / Pro — obiektyw motorized 2.7–13.5 mm, Starlight (np. TC-C38US, TC-C38TS)
Kamery z obiektywem zmiennoogniskowym pozwalającym zdalnie regulować ogniskową i ostrość po zakończeniu montażu — bez wchodzenia na drabinę. Zasięg IR do 80 m. Model Pro (TC-C38TS) posiada wejścia alarmowe 2/1 i wyjście audio. Pobór mocy max 9 W przez PoE — wymagany switch PoE 802.3af z zapasem mocy min. 9 W na port. Przeznaczone do trudno dostępnych miejsc montażu i instalacji, gdzie po uruchomieniu systemu może być potrzebna korekta pola widzenia.
Kiedy wybrać kamerę 8 Mpx zamiast 5 lub 6 Mpx
Kamery 8 Mpx 4K są uzasadnione tam, gdzie przy szerokim kącie widzenia konieczne jest zachowanie jakości identyfikacyjnej w dużym kadrze — np. monitoring szerokich bram, placów manewrowych lub dużych skrzyżowań wewnętrznych. Przy wąskim kadrze i małej odległości do obiektu kamera 5 lub 6 Mpx zapewnia porównywalną jakość identyfikacji przy niższych wymaganiach na dysk NVR i przepustowość sieci. Kamera 8 Mpx generuje ok. 8–14 Mb/s na kanał przy H.265 — przy planowaniu systemu uwzględnij wydajność rejestratora i pojemność dysku.
Typowe zastosowania tubowych kamer Tiandy 8 Mpx
- Monitoring bram i wjazdów do zakładów przemysłowych — rozdzielczość 4K pozwala na identyfikację tablic rejestracyjnych i twarzy kierowców w jednym szerokim kadrze bez potrzeby osobnej kamery LPR.
- Nadzór perymetru długich odcinków ogrodzenia — zasięg IR do 80 m (modele motorized) i kąt poziomy ponad 100° (obiektyw 2,8 mm) redukują liczbę kamer potrzebnych do pokrycia danego odcinka.
- Parkingi wielopoziomowe i place manewrowe — Starlight z WDR 120 dB eliminuje problemy z refleksami reflektorów i ciemnymi narożnikami przy jednoczesnej rejestracji szczegółów w jasno oświetlonej strefie wjazdu.
- Monitoring magazynów wysokiego składowania — cyfrowy zoom z rozdzielczości 4K pozwala po zdarzeniu przybliżyć dowolny fragment nagrania bez utraty jakości identyfikacyjnej.
Integracja z systemem Tiandy i dobór rejestratora NVR
Tubowe kamery 8 Mpx Tiandy wymagają rejestratora NVR obsługującego strumień 4K (3840×2160 px) — rejestratory NVR Tiandy serii SK i LK obsługują tę rozdzielczość; modele AK entry-level mogą mieć ograniczenie do niższej rozdzielczości na kanał. Przy 8 kamerach 8 Mpx i 30-dniowym zapisie 24/7 przy H.265 potrzeba ok. 10–14 TB dysku. Kamera obsługuje ONVIF Profile S/T/G, funkcję ANR (automatyczny zapis na kartę SD kamery przy zaniku NVR) i podgląd mobilny przez aplikację EasyLive.
Najczęściej zadawane pytania
Czy kamera Tiandy 8 Mpx 4K wymaga specjalnego okablowania sieciowego?
Nie — wystarczy standardowy kabel Cat5e lub Cat6. Kamera komunikuje się przez port 100 Mb/s, co jest wystarczające dla strumienia 8 Mpx przy kompresji S+265/H.265. Przy długich trasach powyżej 80 m zalecany jest Cat6 dla minimalizacji tłumienia i zakłóceń PoE.
Jaka jest różnica między modelem Starlight a Color Maker w serii 8 Mpx Tiandy?
Model Starlight (TC-C38WS) uzyskuje kolorowy obraz nocny wyłącznie dzięki czułemu przetworniku — bez aktywnego oświetlenia białym światłem, co oznacza, że przy całkowitej ciemności kamera przełącza się w tryb czarno-biały z IR. Model Color Maker (TC-C38WQ) aktywuje wbudowane białe LED do 20 m przy braku oświetlenia zewnętrznego, gwarantując kolor w nocy niezależnie od warunków, ale z widocznym oświetleniem kamery.
Ile miejsca na dysku zajmują nagrania z kamer 8 Mpx Tiandy?
Przy kompresji H.265 i standardowych ustawieniach kamera 8 Mpx generuje ok. 8–14 Mb/s w zależności od ruchu w kadrze. Przy ciągłym zapisie 24/7 przez 30 dni jedna kamera zużywa ok. 2,5–5 TB. Kompresja S+265 (Tiandy Smart Codec) redukuje wymagania o ok. 50% względem standardowego H.265 — warto ją włączyć przy ograniczonej pojemności dysku.
Czy kamera Tiandy TC-C38WS działa w temperaturze -40°C bez grzałki?
Tak — specyfikacja modelu TC-C38WS podaje zakres pracy od -40°C do +65°C bez grzałki. Pełna metalowa obudowa zapewnia odprowadzenie ciepła generowanego przez elektronikę, wystarczające do utrzymania temperatury roboczej w ekstremalnych warunkach zimowych typowych dla instalacji zewnętrznych w Polsce.
Kamery tubowe Tiandy 4 Mpx to profesjonalne urządzenia do monitoringu IP, przeznaczone do instalacji zewnętrznych i wewnętrznych. Seria obejmuje modele Spark, SuperLite, Starlight, FullColor oraz LPR, dzięki czemu instalatorzy mogą dobrać kamerę do obiektów o różnej specyfice – od budynków mieszkalnych, przez obiekty usługowe, po hale przemysłowe i parkingi. Konstrukcja tubowa zapewnia skuteczną pracę w trudnych warunkach atmosferycznych oraz precyzyjne ukierunkowanie pola widzenia.
Wysoka jakość obrazu - 4 Mpx 2688×1520
Kamery Tiandy 4 Mpx oferują szczegółowy obraz w rozdzielczości 2688×1520, co pozwala na identyfikację osób, pojazdów i zdarzeń. Przetworniki CMOS o wysokiej czułości oraz kompresja S+265 / H.265 / H.264 zapewniają optymalną jakość nagrań przy niskim zużyciu pasma i przestrzeni dyskowej.
- rozdzielczość: 4 Mpx (2688×1520)
- przetworniki: 1/2.7" lub 1/3" CMOS
- kompresja: S+265 / H.265 / H.264 / MJPEG
- obiektywy: 2.8 mm, 4 mm, 6 mm lub MFZ 2.8–12 mm
Skuteczna praca nocna - IR 30–50 m i tryby specjalne
Kamery tubowe Tiandy 4 Mpx oferują zaawansowane tryby nocne, które zapewniają czytelny obraz nawet w całkowitej ciemności. Modele Spark i Starlight posiadają oświetlacze IR o zasięgu do 50 m, natomiast seria FullColor umożliwia rejestrację obrazu w pełnym kolorze przez całą dobę.
- Smart IR – automatyczna regulacja mocy podczerwieni
- ICR – mechaniczny filtr podczerwieni
- 3D-DNR – redukcja szumów
- Defog – poprawa obrazu przy mgłach i opadach
- FullColor – kolorowy obraz nocny (wybrane modele)
Inteligentna analityka i funkcje bezpieczeństwa
Kamery Tiandy 4 Mpx posiadają zestaw funkcji analitycznych, które zwiększają skuteczność monitoringu i wspierają administratorów w nadzorze nad obiektem. Modele LPR umożliwiają automatyczny odczyt tablic rejestracyjnych, co jest szczególnie przydatne na parkingach, wjazdach i strefach logistycznych.
- detekcja ruchu
- przekroczenie linii
- ochrona obwodowa
- strefy prywatności
- D-WDR – szeroki zakres dynamiki
- LPR – odczyt tablic rejestracyjnych (wybrane modele)
Odporność i konstrukcja tubowa
Obudowy tubowe Tiandy są odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Dzięki klasie szczelności IP66 oraz odporności IK10 (wybrane modele), kamery mogą być montowane w miejscach narażonych na deszcz, kurz, wibracje i akty wandalizmu.
- IP66 – odporność na warunki zewnętrzne
- IK10 – wandaloodporność (modele kopułowe i wybrane tubowe)
- temperatura pracy: od –30°C do +60°C
- zabezpieczenia przeciwprzepięciowe i ESD
Integracja i zasilanie
Kamery tubowe Tiandy 4 Mpx obsługują zasilanie PoE 802.3af, co upraszcza montaż i ogranicza liczbę przewodów. Urządzenia są kompatybilne z rejestratorami Tiandy oraz systemami innych producentów dzięki obsłudze ONVIF.
- zasilanie: PoE 802.3af
- obsługa kart microSD (wybrane modele)
- aplikacje mobilne: EasyLive Plus
- oprogramowanie PC: Easy7 Smart Client Express
Zastosowanie kamer tubowych Tiandy 4 Mpx
Kamery tubowe Tiandy 4 Mpx sprawdzają się w miejscach, w których wymagana jest wysoka szczegółowość obrazu, odporność środowiskowa oraz stabilna praca 24/7.
- monitoring zewnętrzny budynków
- parkingi i strefy wjazdów
- magazyny i hale produkcyjne
- obiekty usługowe i komercyjne
- monitoring osiedlowy i prywatny
Kamery tubowe IP 4 Mpx Tiandy to idealny wybór dla instalatorów i administratorów, którzy oczekują wysokiej jakości obrazu, odporności na warunki zewnętrzne oraz pełnej kompatybilności z nowoczesnymi systemami CCTV IP.




















